دسته‌بندی نشده

چطوری یک سیستم ایده ال برای خودم بخرم!

چطوری یک سیستم ایده آل برای خود بخرم؟!

برای انتخاب سیستم صوتی متناسب با خواسته ی خودتون حتما باید دقت داشته باشید که شما دقیقا به چه نوع صدایی علاقه دارید .

1- میخواهید سیستم صوتی با حجم صدای کم ولی خروجی صدا ی با کیفیت داشته باشید

2- یا اینکه حجم صدای بیشتری مدنظر شماست در این مواقع معمولا میدرنج ها جایگزین بلندگو می شود.

بعد از این که شما هدفتون مشخص شدمیریم سراغ انتخاب لوازم کامل یک سیستم صوتی خودرو:

بعد  از اینکه هدفمون از داشتن سیستم صوتی خودرو مشخص شد میریم سراغ هدیونیت ها:

  1. انتخاب هدیونیت :

برای سیستم صوتی کیفیتی بهتره از پخش های الپاین مثل 175BT یا یک رده پایین تر مدل V3BT استفاده کنید همچنین یکی از مهم ترین ها پخش سونی یعنی GS9 که یک پخش کاملا حرفه ای و دیجیتال می باشدمناسب سیستم های صوتی کیفیتی هستند.

برای دوستانی که دنبال سیستم های قدرتی با پرتاب صدا هستند پخش های پایونیر بهترین گزینه می باشد پخش هاس سونی و کنوود نیز هم رده با پخش های پایونیر مناسب سیستم صوتی قدرتی هستند

 

پخش های اندرویدی و تصویری به هیچ وجه نمی توانند جایگزین مناسبی برای پخش های اصلی مثل پایونیر، کنوود  و سونی باشند.ولی اگر به دنبال امکانات بیشتر مانند استفاده از اپلیکیشن ها و مسیریاب هستید پخش های اندرویدی گزینه مناسبی هستند اگر چه می توانید پک سیستم صوتی معمولی را باهاش راه اندازی کنیدولی برای راه اندازی سیستم سنگین باید برید سراغ پخش های اصلی

 

انتخاب استیج جلو و عقب (اسپیکر):

برای اون دسته از دوستانی که به دنبال یک سیستم صوتی با کیفیت هستند ترجیحا پیشنهاد ما به ان ها استفاده از بلندگو های برند اینفینیتی و راک فورد و... هستند

درسته میدرنج ها حجم صدای بیشتری به دلیل کاغذی بودن صفحه دیافراگمنت دارند ولی بلندگو ها می توانند تمامی بازه فرکانسی را به خوبی اجرا کنند کامپوننت ها نیز جزء بلندگوها به حساب میایند با این تفاوت که صدای خواننده و تیوتر ها به صورت جداگانه پخش می شود و میشه گفت به دلیل تفکیک صدا کیفیت بهتری نسبت به بلندگو ها دارند.

و اما اون دسته از دوستانی که به دنبال یک سیستم صوتی با قدرت و پرتاپ صدا هستند استفاده از میدرنج ها و میدبیس ها و سوپر تیوتر ها عقلانی تره چرا که فرکانس میانی ( خواننده) فرکانس بالا (تربیل ) به صورت جداگانه قابل تنظیم هستند.

مرحله اخر انتخاب امپلی فایر متناسب با استیج های جلو و عقب و ساب ووفر می باشد.

 

مهم ترین نکته در انتخاب امپلی فایر توان مداوم (RMS) درج شده روی کارتن بلندگو ها و میدرنج ها و… می باشد، برای مثال ما اگر جفت بلندگوی 100 وات RMS داشته باشیم و یک عدد ساب ووفر 350 وات RMS برای تقویت صدای بم.

برای راه اندازی این اقلام نیاز به امپلی فایر 4 کانال داریم که 4 اهم حداقل 80 وات RMS هر کانالش بده دو کانال 1/2 برای بلندگو ها و دو کانال 3/3 در حالت بریج برای ساب ووفر استفاده می شود

انتخاب ساب ووفر:

مرحله سوم انتخاب ساب ووفر می باشد در انتخاب ساب ووفر حتما دقت داشته باشید که قصد راه اندازی ساب ووفر با امپلی فایر 4 کانال رو دارید حتما ساب ووفرتون باید تک کوئل ( دارای یک جفت ترمینال مثبت و منفی ) داشته باشد.و توام مداوم ان بیشتر از 350 وات نباشد.

ولی اگر قصد انتخاب ساب ووفر قویی تر با توان مداوم بالاتر از 350 وات را دارید حتما حتما از امپلی فایر های مونو که مخصوص ساب ووفر هستند استفاده کنید.

جمع بندی :

در حالت کلی برای انتخاب پخش می توانید از هدیونیت های تک دین یا اندرویدی با توجه به نیاز خود استفاده کنیدو اگر هدفتون سیستم کیفیتی هستش حتما از بلندگو ها و کامپوننتها استفاده کنید ولی اگر سیستم صوتی قدرتمند هستش از میدرنج و سوپر تیوتر و در انتخاب امپلی فایر با توجه به نوع و وات بلندگو ها می توانید از انواع 4 کانال ها و امپلی فایر مونو که مخصوص ساب ووفر ها هستند استفاده کنید.

در رابطه با ساب ووفر ها هم که گفتیم چه ساب ووفرهای مخصوص امپلی فایر 4 کانال کدومشون مخصوص امپلی فایر مونو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.